Są takie miejsca do których można jeździć co roku (od 7 lat), nie chcieć z nich wyjeżdżać i tęsknić za kolejną możliwością aby się tu znaleźć. „Sześć Dębów” w Prusewie, właśnie do takich miejsc należy. Biorąc pod uwagę liczbę osób które tu ze mną rok w rok wracają, wygląda na to że nie tylko ja jestem „uzależniona”. Zabytkowy dwór, wraz z 2h parkiem i dziedzińcami stanowi założenie dworsko-parkowe wpisane do rejestru zabytków woj. pomorskiego. W lipcu roku 2006, po trwających kilka lat pracach remontowo-adaptacyjnych w salonach, w pokojach hotelowych i restauracji zawitali pierwsi Goście. Zapraszamy Was na niezwykłe warsztaty. Pogłębiona praktyka jogi w Prusewie jest odpowiednim kursem dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych. Dla osób początkujących przygotowaliśmy w Prusewie inne warsztaty.
Kaja – właścicielka dworu włożyła całe serce w to aby nadać miejscu niepowtarzalny klimat, meble w stylu art deco w połączeniu z nowoczesną sztuką na ścianach są prawdziwą ucztą dla oczu.
Zabytkowy dwór otoczony przez blisko 2 hektarowy park, bogaty w starodrzew, to bez wątpienia miejsce o niepowtarzalnym uroku. Rośnie tu sześć 300-letnich dębów – pomników przyrody, olbrzymi buk czerwonolistny, pachnące lipy, jesiony, kolorowe klony, w tym klon jawor oraz rzadko spotykane dęby piramidalne. Latem liczne kompozycje kwiatowe, szczególnie aleja różana, dodają kolorytu wypełnionej zielenią przestrzeni. W ciszy, wśród śpiewu ptaków miło jest odpocząć, napić się dobrej herbaty w delikatnej porcelanie. Park jest też doskonałym miejscem do praktyki jogi oraz medytacji.
Dwór jest hotelem butikowym, dysponuje zaledwie 14 pokojami z łazienkami, usytuowanymi na I piętrze obiektu. Na piętrze znajduje się również bawialnia z przestronnym tarasem. W pokojach dostępny jest bezprzewodowy internet. Wszystkie pokoje emanują ciepłem i dyskretną elegancją, każdy jest inny. Ze względu na ograniczenia konserwatorskie dwór nie posiada windy. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking zamykany w godzinach nocnych.
Oferujemy Państwu zakwaterowanie w pokojach 1, 2 i 3 -osobowych.
Warsztat skierowany jest do osób regularnie praktykujących jogę od co najmniej 2 lat, ceniących zajęcia w kameralnej grupie w wyjątkowych miejscach. Początkujących zapraszamy w innym terminie.
Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu jogi oraz technik oddechowych, poprawić swój warsztat i nauczyć się nowych wariantów asan. Zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie: rano 3-godzinna sesja jogi i po południu sesja 2 – godzinna. Ćwiczymy w przepięknej, przestronnej, nowej sali z widokiem na park, po którym ganiają się wiewiórki. Moim zdaniem, jest to jedna z najpiękniejszych sal do jogi w jakiej do tej pory prowadziłam warsztaty. Sala ma drewnianą podłogę, wielkie okna i jest w pełni wyposażony w potrzebny do praktyki sprzęt.
Zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie. Panel poranny: 7:00 – 10:00 i panel popołudniowy 17:00-19:00. Ranek zaczniemy od praktyki własnej pod okiem nauczyciela lub od dynamicznej vinjasy. Następnie przejdziemy do tematycznej sesji jogi, którą zakończymy relaksem, medytacją lub joga nidrą. Po południu skupimy się na regeneracyjnych aspektach jogi, będziemy doskonalili pozycje odwrócone oraz praktykowali jogę powięziową. Zajęcia będą odbywały się w sali, w parku, a także na plaży, jeżeli grupa będzie miała na to ochotę. Opieka doświadczonych nauczycielek podczas całego wyjazdu zapewni precyzyjną korektę oraz indywidualne wskazówki dla każdego ćwiczącego.
Justyna Wojciechowska – założycielka Joga Sztuka Życia, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara oraz nauczycielka jogi powięziowej, fizjoterapeutka. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów.
Na co dzień uczy jogi w Warszawie, w szkole Joga Sztuka Życia, gdzie prowadzi zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych, zajęcia profilaktyczne JOGI DLA KRĘGOSŁUPA, JOGĘ POWIĘZIOWĄ oraz warsztaty tematyczne rozwijające świadomość ciała. W swojej pracy łączy wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii, hatha jogi, jogi powięziowej oraz innych metod pracy z ciałem, a program zajęć stara się dobrać do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi, w pięknych zakątkach Polski a od 2010 roku również wyjazdy zagraniczne do Azji, łączące praktykę jogi i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Indiach, Nepalu, Chinach, Birmie, na Sri Lance, na Bali. Justyna będzie na wszystkich turnusach w Prusewie.
Paulina Jasińska– nauczycielka jogi, masażystka Lomi Lomi Nui i Rozluźniania Mięśniowo-Powięziowego metodą MER (Myofacial Energetic Release), instruktorka pracy z oddechem metodą wg K. Butejki, fascynatka pracy z Oddechem Transmodalnym wg Michała Godlewskiego.
Od 2009 praktykuje jogę; w 2015 zaczęła prowadzić zajęcia hatha jogi; a od 2016 wykonuje masaże Lomi Lomi Nui, od 2018 zajmuje się rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym wg metody MER (Myofascial Energetic Release). Wszystkie te aspekty są ze sobą powiązanie. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem; nieustannie się kształci w tym kierunku odbywając kursy, szkolenia w zakresie jogi, technik masażu, technik pracy z ciałem i oddechem. Świadomy oddech jest dla Pauliny kluczową kwestią w życiu. W przerwach między zajęciami zajmie się masowaniem.
Paulina będzie prowadziła zajęcia w terminach P1, i P6, a także będzie nas masowała.
Naszym gościom zapewniamy wyżywienie wegetariańskie. Zapraszamy do smakowania dań, w których wykorzystujemy warzywa, owoce i zioła rosnące w parku, w celu dodatkowego wzmocnienia naszego zdrowia. W ramach wyjazdu zapewniamy dwa odżywcze posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację.
Wyjazdy wakacyjne to nie sama joga, choć jest ona głównym magnesem dzięki której spotykamy się tutaj co roku. Co najbardziej cenię w tych spotkaniach – relacje ze wspaniałymi ludźmi, dziki którym czuję, że jestem we właściwym miejscu i właściwym czasie. Babskie pogaduchy, grupowe wygłupy a także mądre, wzbogacające rozmowy przy lampce dobrego wina. Najbliższa plaża jest oddalona od Prusewa o 7 km i jest to tak na prawdę zaleta, bo dzięki temu możemy tam dojechać przez łąki i las rowerami, zahaczając po drodze o lokalną cukiernię. Oddalenie od nadmorskich kurortów sprawia, że nasza plaża nawet w pełni sezonu jest pusta. W zasięgu wycieczki rowerowej są również dwa jeziora: Żarnowieckie oraz Choczewskie- leśne jezioro z bardzo czystą wodą. Na gofry i lody można wybrać się do Białogóry lub Dębek albo do jednego z licznych w tej okolicy dworów czy pałaców.
Opisywany szlak dworów i pałaców Północnych Kaszub dotyczy terenu powiatu wejherowskiego, puckiego oraz części kartuskiego. Na szlaku znajdują się obiekty m.in. w Wejherowie, Bychowie, Rzucewie, Sławotówku, Zwartowie, Krokowie, Leźnie, Paraszynie, Starbieninie, Godętowie, Lisewie i wiele innych.
Dopełnieniem naszego pobytu w Prusewie mogą być masaże i relaksacyjne seanse „kąpiele w dźwięku”. O tą cześć naszego wypoczynku zadba Krzysztof Bubel.
Jogin, podróżnik, miłośnik gry na gongach i innych instrumentach relaksacyjnych, których ma bogatą kolekcję. Certyfikowany nauczyciel metody Relax and Restorative Yoga. Specjalista masaży orientalnych, klasycznych, tkanek głębokich, kobido, lomi-lomi i in.
Uczestnik : Gong Master Training w Anglii, gdzie pobierał nauki u Dona Conreaux i Aidana McIntyre,
-Advanced Gong Consciousness Training w Słowenii z Don Conreaux, Mojca Surana Malek i Petra Trtnik,
-Gonging for Humanity w Olympia London,
-Rekord Guinnessa w ilości osób grających na gongach w Olympia London
Krzysztof specjalizuje się następujących masażach:
Ramowy plan dnia:
16 czerwca
16:00 zakwaterowanie
18:00-19:30 sesja jogi relaksacyjna
19:30 obiadokolacja
20:30 spotkanie informacyjne
17-25 czerwca
7:00-7:45 praktyka własna/prowadzona vinjasa/
7:45-8:00 przerwa na napój imbirowy
8:00-10:00 tematyczna sesja jogi/medytacja/joga nidra
10:15 śniadanie
CZAS WOLNY
17:00-19:00 sesja jogi – pozycje odwrócone, joga powięziowa, regeneracja
19:15 obiadokolacja
26 czerwca
7:00-7:45 praktyka własna/prowadzona vinjasa/
7:45-8:00 przerwa na napój imbirowy
8:00-10:00 tematyczna sesja jogi/medytacja/joga nidra
10:15 śniadanie
11:00 wykwaterowanie
Na turnus pogłębionej praktyki jogi zapraszamy osoby z co najmniej 2- letnią praktyką.
W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać formularz zgłoszenia oraz wpłacić (w ciągu trzech dni roboczych) zadatek* w wysokości 500zł (od osoby). W tytule przelewu proszę wpisać: Karnet na jogę P1 lub P6. Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ! Pałac jest kameralnym miejscem.
Zapraszamy !
*Zadatek jest kwotą bezzwrotną.