Długość wyjazdu: 15 dni
Trasa: Tokyo, Kamakura, Nagoya, Nara, Kyoto, Osaka, Hiroshima
Termin wyjazdu: 07-21 listopada 2016
Rodzaj wyjazdu: łatwy, o charakterze kulturoznawczym, połączony z praktyką jogi
Dla kogo: dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych
Zakwaterowanie: pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami oraz wieloosobowe (w zależności od miejscowości), 1 doba w hotelu kapsułowym (typowy dla kultury japońskiej pokój jednoosobowy)
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
Japonia z Jogą- program wyjazdu
Wylot z Warszawy
Wylot samolotem do Tokyo z przesiadką w Dubaju.
Przylot na lotnisko Tokyo Narita do stolicy Japonii położonej nad Oceanem Spokojnym.
Przejazd do hotelu*** w Tokyo (jap. 東京).
Zameldowanie w hotelu i kolacja powitalna.
Wczesnym rankiem śniadanie i wyjazd do Fabryki Suntory Musashino, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji piwa (zwiedzanie w języku angielskim).
Następnie dojazd do dzielnicy Harajuku (jap. 原宿), mekki młodych ludzi. Tam w czasie wolnym, na ulicy Takeshita (jap. 竹下通り), możliwość zakupów w nowoczesnych butikach.
Obiad w samoobsługowym sushi barze na ulicy Takeshita.
Po obiedzie udamy się w stronę stacji Shibuya, jednej z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych w Tokyo wraz z pomnikiem psa Hachiko (symbol psiej wierności).
Następnie udamy się do najczęściej odwiedzanej świątyni Senso-ji (jap. 浅草寺), znajdującej się w dzielnicy Asakusa, gdzie w czasie wolnym będzie możliwość zakupów w tradycyjnych pasażach handlowych z pamiątkami.
Stamtąd spacer w stronę Parku Ueno, w którym rośnie około 2 200 drzew wiśni, a następnie na ulicę handlową Ameyoko.
Po kolacji możliwość obserwacji Tokyo z najwyższego możliwego punktu, wieży Tokyo Skytree (jap. 東京スカイツリ).
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do stacji Shinjuku. Tam zostawimy bagaże w schowkach znajdujących się na dworcu i wyruszymy do Kamakury (jap. 鎌倉市) znajdującej się w prefekturze Kanagawa. Miasto to słynie z “Pięciu Wielkich Świątyń Zen”.
Udamy się do buddyjskiej świątyni Kōtoku-in (jap. 高徳院), w której znajduje się posąg Wielkiego Buddy o wysokości 13,35 m, siedzący w charakterystycznej pozycji medytacyjnej.
Następnie zwiedzimy najstarszą i najważniejszą świątynię Kenchō-ji (jap. 建長寺).
Po obiedzie udamy się w kierunku turystycznej ulicy Komachi, na której będzie możliwość zakupów.
Późnym popołudniem wrócimy do Tokyo. Po odbiorze bagaży udamy się do hotelu kapsułowego,
w którym zakwaterowani zostaną osobno mężczyźni, osobno kobiety.
Po kolacji będziemy mięli możliwość skorzystania z onsenu (gorące źródła) Oedo, stylizowanego na XVII wieczny zajazd (uwaga: z onsenu nie mogą korzystać osoby posiadające tatuaże; z onsenu korzysta się bez ubrania).
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, dojazd ze stacji Shinjuku do miasta Nagoya (jap. 名古屋市) w prefekturze Aichi. Miasto to niemal całkowicie zostało zniszczone podczas II wojny światowej.
Po zostawieniu bagaży w hostelu udamy się na zwiedzanie popularnej buddyjskiej świątyni Osu Kannon (jap. 大須観音), wyróżniającej się jaskrawą czerwienią. Bóstwo w tej świątyni szczególnie poświęcone jest relacjom międzyludzkim. Dlatego większość osób modli się w niej o szczęście w miłości. Dla chętnych możliwość zakupów w pobliskim pasażu handlowym.
Poranna sesja jogi.
Po śniadaniu wyjazd do Portu Nagoya. Jednego z czterech wielkich portów morskich w Japonii.
Udamy się do Akwarium, w którym znajdują się między innymi delfiny oraz wieloryby.
Po obiedzie, zwiedzimy port. Powrót do hostelu.
Popołudniowa sesja jogi. Kolacja
Po śniadaniu wyjazd do Zamku Nagoya (jap. 名古屋城), którego większość obiektów pod koniec II wojny światowej była w ruinie. W roku 1959 odrestaurowano główną wieżę, w której pomieszczeniach umieszczono ekspozycje muzeum historycznego. Z dachu zamku wyrastają złote delfiny, które jak wierzono potrafią wezwać wodę. Obecnie trwa dyskusja nad przebudową Zamku i przywróceniem mu drewnianej konstrukcji.
Po zwiedzaniu Zamku dojazd do jednej z najważniejszych świątyń shintoistycznych Atsuta (jap. 熱田神宮), w której przechowywane są jedne z trzech świętych symboli władzy cesarskiej.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hostelu.
Dojazd do Nary (jap. 奈良), pierwszej stolicy Japonii, stolicy prefektura Nara. W mieście znajduje się wiele świątyń, a w parkach wokół nich można spotkać biegające swobodnie daniele.
Po zostawieniu bagaży w schowkach na dworcu udamy się do buddyjskiego kompleksu świątynnego Todaiji (jap. 東大寺), w którego skład wchodzi Pawilon Wielkiego Buddy (jap. 大仏殿). Jest to największa drewniana budowla na świecie. Znajduje się w nim posąg Buddy Rushany o wysokości 16,2 m. Świątynia wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Po zwiedzaniu kompleksu Todaiji udamy się do zrekonstruowanego Pałacu cesarskiego Heijo.
Następnie po odebraniu bagaży dojedziemy do Kyoto (jap. 京都市), dawnej stolicy Japonii i siedziby cesarza.
Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
W tym dniu zaraz po śniadaniu, udamy się do popularnej świątyni zen Kinkakuji (jap. 金閣寺). Obecna budowla Świątyni Złotego Pawilonu pochodzi z roku 1995, została odbudowana po podpaleniu jej przez mnicha. Zewnętrzne ściany pokryte zostały płatkami złota. Wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Po śniadaniu wyjazd do shintoistycznej świątyni Fushimi Inari (jap. 伏見稲荷大社) znanej między innymi z tysiąca bram Torii. Zwiedzanie okolicy oraz wejście na górę Inari.
Po zwiedzaniu obiad. Powrót do hotelu.
Wyjazd do Gion Corner na spektakl tradycyjnych japońskich sztuk. Zapoznanie się między innymi
z eleganckim tańcem w wykonaniu Maiko, ze sztuką układania kwiatów, z ceremonią parzenia herbaty, czy też z teatrem drewnianych lalek Bunraku.
Kolacja. Powrót do hotelu.
Po śniadaniu udamy się do tętniącego życiem rynku Nishiki (jap. 錦市場). Czas wolny na zakupy.
Po zakupach dojedziemy do Świątyni Uśpionego Smoka – Ryoanji (jap. 竜安寺) ze znanym kamiennym ogrodem służącym do medytacji Zen. Ogród ten powstał w XV wieku i składa się z 15 kamieni rozmieszczonych w kilku grupach.
Następnie udamy się do kompleksu klasztornego Myoshinji, w którym znajduje się obecnie ponad 40 świątyń.
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zostawienie bagaży na recepcji.
Udamy się na godzinną medytacjię w Taizoin Zen Buddhist Temple, wraz z oprowadzeniem po świątyni oraz skorzystamy z godzinnych zajęć kaligrafii.
Po obiedzie wyjazd komunikacją miejską do Osaki (jap. 大阪市) jednego z najważniejszych ośrodków przemysłowych oraz handlowo-usługowych Japonii.
Jako wieczorną rozrywkę proponujemy udział w Karaoke – popularnej formie japońskiego relaksu po pracowitym dniu.
Po śniadaniu wyjazd do Hiroshimy (jap. 広島市). Miasta, które mocno ucierpiało podczas II wojny światowej.
Zwiedzanie Muzeum Pokoju oraz pobliskiego Parku upamiętniającego zrzucenie bomby atomowej. Udamy się również w pobliże Kopuły Bomby Atomowej (jap. 原爆ドーム). Ten budynek – pomnik upamiętnia to wydarzenie.
Po obiedzie możliwość zakupów na handlowej ulicy Hondori.
Powrót do Osaki. Kolacja.
Po śniadaniu wykwaterowanie i zostawienie bagaży na recepcji.
Dojazd komunikacją miejską do parku rozrywki Universal Studios Japan. Czas wolny na jego terenie.
Obiad. Dojazd do centrum handlowego Yodobashi Camera możliwość zakupów.
Kolacja. Wyjazd na lotnisko Osaka Kansai. Wylot do Dubaju.
Przylot do Polski w godzinach porannych.
*organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w harmonogramie
Zapewniamy wyżywienie podczas całego pobytu w Japonii (śniadanie, obiad i kolację). Specjały kuchni Japońskiej będziemy próbowali w restauracjach hotelowych i lokalnych, a także w okolicznych barach, gdzie żywią się Japończycy.
Osoby zainteresowane zajęciami jogi proszone są o zabranie ze sobą cienkiej i lekkiej maty do ćwiczeń jogi oraz paska do jogi.
Organizatorem wyjazdu jest M&M Consulting Doradztwo w Zakresie Ochrony Środowiska oraz Joga Sztuka Życia
Justyna Wojciechowska – założycielka Joga Sztuka Życia, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, fizjoterapeutka. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Na co dzień uczy jogi w Warszawie, w szkole Joga Sztuka Życia, prowadzi zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych oraz zajęcia profilaktyczne JOGI DLA KRĘGOSŁUPA. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi, w pięknych zakątkach Polski, a od 2010 roku również wyjazdy zagraniczne do Azji, łączące praktykę jogi i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Indiach, Nepalu i Chinach. | |
Katarzyna Michniewska – dr nauk ekonomicznych, Prezes Zarządu Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i Dyrektor Zarządzający w M&M Consulting. Redaktor Naczelna czasopisma Logistyka Odzysku. Prywatnie pasjonują ją podróże. Samodzielnie odwiedziła już 24 państwa w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Największą fascynacją podróżniczą jest dla niej Japonia do której wraca kilka razy w roku, zarówno zawodowo (prowadzi tam szkolenia) jak i kulturalno-poznawczo. Oprócz tego maluje, gra na pianinie, szydełkuje i uczy się języków obcych (również Japońskiego). Spokój i wyciszenie daje jej regularne praktykowanie jogi. |
14.000 plus 23% VAT.
Płatność w dwóch ratach.
Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania wyjazdu, jeżeli nie zbierze się grupa 20 osób.
Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lipca 2016 roku – ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania wyjazdu, jeżeli nie zbierze się grupa 20 osób. W takim przypadku wszelkie wpłacone środki zostaną zwrócone w całości.